Blogowanie

Jaki ekspres wybrać?

Decydując się na zakup kawy ziarnistej, należy zainwestować również w dobry ekspres. Tylko bowiem taki pozwoli na pełne wydobycie smaku oraz aromatu tych czarnych ziaren. Obecnie w sklepach znaleźć można kilka rodzajów ekspresów, którym warto przyjrzeć się bliżej przed podjęciem decyzji o zakupie któregoś z nich.

Ekspres ciśnieniowy

To obecnie najdroższe ekspresy. Idealnie sprawdzają się w przypadku osób, które mogą pozwolić sobie na zakup naprawdę wysokiej jakości kawy. Ekspres ciśnieniowy zapewnia nam skondensowany napar, który charakteryzuje się prawdziwą głębią smaku oraz aromatu. Kawa z takiego ekspresu nie jest gorzka. Do żołądka nie dostają się również substancje, które mogą go silnie podrażniać. Ekspresy ciśnieniowe różnią się dodatkowym wyposażeniem. Dobrym rozwiązaniem jest ten mający wbudowany młynek do kawy. W efekcie ziarna mieli się w ekspresie, który następnie je zaparza.

Ekspres przelewowy

Charakteryzuje się naprawdę prostą budową i również prostą obsługą. Pozwala na uzyskanie kawy pozbawionej fusów. Zmielone ziarna nie jest jednak poddawane działaniu ciśnienia, jak ma to miejsce w przypadku ekspresów ciśnieniowych. Uzyskujemy napar zdecydowanie mniej skondensowany.

Kawiarki

Pozwalają na uzyskanie mocnego naparu, który często jest kwaskowaty. Duży wpływ na to mają jednak zastosowane ziarna. Proces parzenia kawy jest banalnie prosty. Jeśli chcemy mieć trwały model, najlepiej postawić na ten stalowy. Kosztuje więcej, ale z pewnością dłużej nam posłuży. Te wykonane z aluminium zdecydowanie szybciej się psują.