Blogowanie

Znane rodzaje Arabici

Wśród gatunków kawy wymienić należy bez wątpienia Arabicę. To kawa, która występuje w wielu rodzajach charakteryzujących się nieco odmiennymi właściwościami. Bez wątpienia powinni poznać je wszyscy ci, którzy chcą uchodzić za prawdziwych koneserów tego czarnego napoju. Poniżej przedstawiamy znane rodzaje Arabici, które zachwycą naprawdę wymagające podniebienia.

Arabica Etiopia Sidamo

To kawa, której ziarna charakteryzują się dość nieciekawym wyglądem. Należy jednak podkreślić, że przygotowany z nich napar smakuje wyjątkowo. Ma posmak korzenno – czekoladowy. Cechuje go lekka kwaskowatość i bardzo głęboki aromat.

Arabica Etiopia Djimah

To kawa, której smak jest dość specyficzny. Wyraźnie wyczuwalne są w niej akcenty winne oraz owocowe. Podobnie jak w przypadku kawy opisanej powyżej, ziarna nie prezentują się zbyt dobrze. To jednak doskonały wybór dla tych wszystkich, którzy poszukują kawy o wyjątkowym aromacie. Kawa ta rośnie dziko, porastając tereny położone na wysokości około 1200 metrów nad poziomem morza.

Arabica Excelso Kolumbia

Uważana jest za najlepszą kawę, którą spotkać można na terenie Kolumbii. Z tego też powodu kosztuje ona najwięcej. Jej smak jest wyjątkowo łagodny i delikatny. Charakteryzuje ją również niezwykły aromat, który wzbudza zachwyt nawet w tych, którzy za kawą nie przepadają. To kawa, którą pić można niezależnie od pory dnia.

Arabica Kolumbia Supremo

To kawa bardzo mocna, która charakteryzuje się lekko orzechowym posmakiem. Rośnie na dużej wysokości. Uważana jest za jedną z lepszych kaw. Bez wątpienia zasługuje na to, aby ją spróbować.